wtorek, 10 września 2013

Pod Blankami 17, 2010 - 2013

Aktualizacja:

Dodałem zdjęcia z września 2013 roku.

Charakterystyczny budynek przy ulicy Pod Blankami w kształcie litery U. Póki co stoi pusty i niszczeje. W lipcu 2012 roku pojawiła się informacja o dofinansowaniu przez miasto remontu. Napisano coś takiego:

- kamienica ul. Długa 22/Pod Blankami 17 – projekt przywrócenia stabilności ścian wraz z fundamentem oraz prace budowlane zgodnie z projektem budynku od strony ul. Pod Blankami;


Nie do końca wiem jak to zinterpretować, ale w październiku 2012 ustawiono rusztowania przy Długiej 22 i rozpoczęto zabezpieczanie ścian poprzez wmurowywanie prętów. Na dziedzińcu zburzono starą drewnianą klatkę schodową, natomiast całość wzmocniono metalowymi kolumnami.

W sierpniu/wrześniu 2013r. od strony Pod Blankami skuto tynki, oraz rozpoczęto prace przy wzmacnianiu ściany.

Na początek zdjęcie autorstwa Pawła Warlińskiego z 2007 roku, który miał przyjemność wejść na teren posesji:A teraz czas na moje zdjęcia, jedno z grudnia 2010 roku. Widać jeszcze brak siatki zabezpieczającej przechodniów i samochody przed spadającymi dachówkami.


Kolejne zdjęcia zrobiłem w październiku i listopadzie 2012 roku. Widać na nich postępującą degradację budynku, oraz śmieci wewnątrz.
Najnowsze zdjęcie z 30 listopada 2012:


Zdjęcia z wewnątrz, początek grudnia 2012 roku:


Aktualizacja:

Budynek jest 'ratowany', trwa wzmacnianie ścian, później przyjdzie czas na dach.1 komentarz:

  1. muszę odszukać książkę Zarys Dziejów Bydgoskich tam chyba była wzmianka na temat tego budynku

    OdpowiedzUsuń