piątek, 11 stycznia 2013

Zygmunta Augusta 2, część 2

Aktualizacja:

Dodałem zdjęcia zrobione wewnątrz 'budynku', znajdują się one w końcowej części wpisu.

Część drugą rozpocznę od zdjęć satelitarnych obiektu pobranych z map Google. Widać na nich postępującą degradację budynku (zapadnięcie się części dachu). Datę wykonania zdjęć widać na każdym z nich w lewym górnym rogu.


(źródło: mapy Google)


(źródło: mapy Google)(źródło: mapy Google)(źródło: mapy Google)

Teraz zdjęcia z października 2012 roku:


1888 Komunikacja Miejska Bydgoszcz 1988

Kolejne zdjęcia pochodzą z 19 grudnia 2012 roku. Zrobiłem je dzień po tym, jak dowiedziałem się, że zburzono dawną dyżurkę. Nie wiadomo co będzie dalej.

Zdjęcia z piwnicy budynku:


Aktualizacja:

Część pierwsza.

6 komentarzy:

 1. Ciekawe czy ten biedny słup Dywidag tym razem się uchowa:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz będzie tam park trampolin.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, ze zrobiles te zdjecia! Nigdy wczesniej nie interesowałam się przeszłością naszego miasta a tu takie zmiany! Warto dokumentować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. teraz w 2019 roku jest tam park trampolin JumpinPlace. Przychodzi do niego bardzo dużo osób. Super jest to że szyny tramwajów pozostały. Przechodzą one przez budynek. I kiedy wchodzi się do parku często można zauważyć że dzieci po nich skaczą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno jest to zmiana na lepsze dla tego budynku, rzeczywiście tory zostały, bardzo fajny pomysł. Patrząc jednak na położenie tej zajezdni oraz ilość tramwajów, które mogłyby dołączyć do floty zabytkowej a mimo to stoją i gniją na tyłach zajezdni na Toruńskiej czuć spory niedosyt. Gdyby ktoś pomyślał i sypnął kasą można by było zachować zajezdnię gdzie zabytkowy tabor by stacjonował. Teraz jest już jednak o wiele, wiele, wiele za późno, linia na dworzec odbudowana, dostęp do niej dla tramwajów raz na zawsze odcięty, a sam obiekt zagospodarowany.

   Usuń