środa, 15 maja 2013

Smoleńska, 2012

Teren sąsiadujący z zajezdnią tramwajową przy Toruńskiej. Obecnie zostały jedynie resztki budynków świadczących o tym, że coś tutaj wcześniej było zbudowane.

Udało mi się ustalić trochę informacji. W 2007-2009r. mieściła się tutaj firma ULMA, potem w 2010-2012r. plac używała firma remontująca Smoleńską i Nowotoruńską. Dodatkowo w czasie przeprowadzki zajezdni autobusowej plac był wykorzystywany przez autobusy.

Jeżeli masz więcej informacji podziel się nimi w komentarzu.

Zdjęcie satelitarne rok 2003.

Zdjęcie satelitarne rok 2008.

Zdjęcie satelitarne rok 2011.

Zdjęcie satelitarne rok 2012.
Teraz moje zdjęcia z listopada 2012r.:


9 komentarzy:

 1. stał tam budynek, coś ala szkoła, czy też biurowiec, mniej wiecej 4 lata temu został on zburzony ze względu na to że się wręcz sypał, było tam wiele dziur w stropie i tak dalej, jakbyś był zainteresowany mam gdzieś na kompie filmik z tego budynku:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz znajduje się tam plac manewrowy (chyba taki raczej "dziki") wcześniej był dla BMW. Przeważnie jeżdzą tam na motocyklach, stunt itp. Aktualnie jest jeszcze więcej hałd śmieci. Chodziły plotki o zabudowie tego terenu, ale nic się nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że nakręcono tam teledysk hiphopowy, jednak nie jestem w stanie znaleźć go teraz na youtube.

   Usuń
 3. Z tego co wiem jest to plac Bydgoskiego klubu bawarek ale to tak nie oficjalnie chyba.

  Teledysk z tego miejsca
  http://www.youtube.com/watch?v=SqnhQDufHtE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ten teledysk widziałem i o nim myślałem, ale nie pamiętałem szczegółów :)

   Usuń
 4. pamiętacie seledynowe autobusy obsługujące linie 58 51 80 76 tam była baza firmy FORBUS (nie istnieje upadł po przegraniu przetargu z PKS na obsługiwanie W,W) po prawej była dyspozytornia i pomieszczeenia socjalne dla pracowników po lewej i na srodku hala warsztatowa z 2 wjazdami i kanałami serwisowymi , zas na samym placu stało 14 pojazdów marki MAN

  http://chruptak.eu.org/ssc/koscieleckich-forbus.jpg zd. owych pojazdów (z pozdrowieniami były mechanik firmy)

  OdpowiedzUsuń
 5. A wcześniej w latach 1985 - 1995 w tym miejscu miały postój autobusy WPK/MZK BYDGOSZCZ w zamian za zajezdnię Szajnochy która w tym czasie była w remoncie. Linie które tutaj stacjonowały to: 60,65,68,70,104

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz jest tu dzikie wysypisko śmieci . Sprawa zgłaszania do miasta i nic . Olewają to . W środku miasta taki syf !!!

  OdpowiedzUsuń