niedziela, 29 czerwca 2014

Parowozownia i okolice, 2014

W poście zawarłem zdjęcia ciekawszych opuszczonych obiektów lub urządzeń w okolicy parowozowni. Zdjęcia robione na przełomie kilku tygodni. Obecnie z budynków stoi (jeszcze) sama parowozownia oraz niższa wieża ciśnień, która też będzie zburzona.

Obok wyższej wieży ciśnień na zdjęciach widać częściowo rozebrane warsztaty naprawcze.

Budynek schroniska(?) lub administracyjno-socjalny. Obecnie zburzony.6 komentarzy:

 1. Jak mogą burzyć te budynki i wieże ciśnień! Jest ich tak mało i są takie piękne! Czy naprawdę światem rządzi już tylko pieniądz? Historia, piękno i zabytki się nie liczą?

  OdpowiedzUsuń
 2. gdzie to ?? super blog, tyle jest w Bydgoszczy miejsc opuszczonych nawet nie wiedziałam.. naprzeciwko wyspy Młyńskiej jest stara opuszczona kamienica, warto byłoby tam się wybrać..

  OdpowiedzUsuń
 3. Serce mi się kroi gdy widzę burzenie budynków, które były świadkami naszej historii...Krajan WIELKIE dzięki za to co robisz dla naszego miasta brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  OdpowiedzUsuń
 4. Przed chwilą skomentowałem wpis o sąsiedniej wieży, teraz widzę drugą. Czy Wy naprawdę nie szanujecie swojej historii? Kto przed wojną to budował? Polacy czy Niemcy? Może to niemieckość tak komuś przeszkadza? Artur z Płocka

  OdpowiedzUsuń
 5. Robi wrażenie. Wie ktoś czy coś jeszcze pozostało z tej parawozowni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Została tylko już mniejsza wieża ciśnień, reszty brak.

   Usuń