czwartek, 6 grudnia 2012

Zbożowy Rynek 3, listopad 2012

Kamienica jest w takim stanie technicznym, że możliwa jest działalność jedynie na parterze. Reszta stoi pusta. Gdy robiłem zdjęcia od wewnętrznej strony mieszkaniec sąsiedniej kamienicy pytał mnie czy chcę ją kupić ;)

Poniższe znaki wcześniej znajdowały się w zabudowaniach kościoła świętego Stanisława.


11 komentarzy:

 1. Obecnie już nawet parter zamknięto a kebab i cukiernia się wyniosły.

  OdpowiedzUsuń
 2. styłu w tej czerwonej części z cegieł mieszkała moja babcia za młodu.. Może uda się poszukać jakiś zdjęć u niej ale szczerze mówiąc wątpie by co kolwiek sie do dziś zachowało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. ...babcia powiadasz? :) Tam z tyłu, na I piętrze mieszkała tylko jedna dziewczyna. Ten budynek to moich wspomnień cała waliza. Mieszkałem obok, pod dwójką, ale bywałem gościem u sąsiadów. Imponowała mi ogromnie wysokość ich mieszkań. Można porównać z naszą dwójką. Na wysokość jej 3 pięter, pod trójką są tylko dwa.
   I jeszcze jedno wspomnienie - nasze wspólne podwórko, które przy gwałtownych, silnych ulewach zawsze zamieniało si w głębokie jezioro. Efekt tego, że prawie na wprost bramy wjazdowej jest ulica Wiatrakowa.
   Niestety i ja nie posiadam już żadnych ze starych fotografii naszych domów. Ciut żal.

   Usuń
  3. Mowa u mnie o latach 50/60 Mieszkała u góry na strychu w małym mieszkaniu. Wspominała o braku własnej toalety , oraz o tym , że w kuchni było małe okno w dachu przez które nieźle grzało w lato jak i przez sam nagrzany dach. Za to w zime było bardzo zimno. A na dole była mleczarnia i rano zawsze biegła po bułki.

   Usuń
 3. Obecnie ją wyburzają :(

  OdpowiedzUsuń
 4. coraz bardziej wyburzona

  OdpowiedzUsuń
 5. dlaczego wszyscy jesteście anonimowi przecież to kawał historii

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja urodziłem się w tym domu na poddaszu tzn tzw 3 piętro miałem okno w dachu,przeżyłem tam najpiękniejsze lata aż do powołania do wojska.Zabawy na podwórku do dziś mam w pamięci

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich którzy mieszkali na Zbożowy Rynku 2i3 Anna O.

  OdpowiedzUsuń
 8. ������

  OdpowiedzUsuń