niedziela, 22 grudnia 2013

Milcherta 3, 2012-2014

Szkoły zawodowe "Zachemu" w obecnym Bydgoskim Parku Przemysłowym. Od pewnego czasu siedlisko młodzieży i złomiarzy. Działała w latach 1966 - 2006. Budynek ma zostać zburzony, a w jego miejscu powstanie kolejna hala.

Początkowe zdjęcia są własnością mojego znajomego, zrobił je w marcu/kwietniu 2012r.

Aktualizacja:
Dodałem trochę zdjęć z listopada 2013r. Właściwie ciężko znaleźć całą szybę, wszystko pobite i zniszczone.


Teraz moje zdjęcia z kwietnia 2013r. Widać postępującą dewastację obiektu.Listopad 2013r.Kwiecień 2014r.:

Sierpień 2014r.:

21 komentarzy:

 1. Zdjęcia bardzo ciekawe, sprawiają i przypominają jak wiele ludzi i historii przewijało się miedzy murami owej szkoły. Czy można wejść na teren budynku bez uprzedniej zgody ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Można, dzisiaj tam byłem popatrzeć....Obraz nędzy i rozpaczy :(

  OdpowiedzUsuń
 3. ta szkoła jest oblegana przez małolatów którzy robią sobie żarty i piszą coś typu " komnata szatana " "06.06.06 data szatana " "ave szatan " itd również lubią tam pić i ćpać ostatnio byłam to ktoś za mną chodził i mówił do mnie np " wyjdź sta bo to jest moje miejsce " po czym jak wyszłam to stał jacyś 14 letni chłopcy i dziewczyny a jeden wychodził za mną powinni się za to wziąść

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś tam byłam, na prawdę niesamowite miejsce, takie tajemnicze. Ehh, prawda kręci się tam zazwyczaj młodzież, ale akurat jak dziś byłam, to kilku ich było, ale na szczęście do mnie nic nie mówili. Bardzo fajnie miejsce ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo Ciekawa sesja by mogła być w takim budynku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawia mnie ta jedna ręką na zdjęciu, hmm...
  W każdym razie widząc to zdjęcie zapałek to widzę jakie "skarby" z tamtych czasów można w takich miejscach odnaleźć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. budynek niszczeje bo obecnie teren BPPT jest otwarty dla ludzi, niestety niesie to za sobą zgubne skutki. tak jak dewastacja rejonu laboratoriów DAG w lesie po drugiej stronie glinek... :( smutne

  OdpowiedzUsuń
 8. W 2005 roku opuściłem mury tej szkoły (spędziłem w niej 6 lat). Jeszcze dwa lata temu była w stanie "nienaruszonym". Aż żal patrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 9. sama chodziłam do tej szkoły i to straszne co ludzie potrafią zrobić ze zwykłym budynkiem

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnio przejeżdżając obok tego budynku rowerem z kolegą to jakieś dziecko krzyknęło do nas " menele", a na budynku widnieją napisy "zawisza" "wks" "łks" , bo w glanach to menele.. eh..

  OdpowiedzUsuń
 11. Też chodziłam do tej szkoły w latach 2000-2005 zdjęcie z pokojem pomieszczeniem pomalowanym na niebiesko to była świetlica, zawsze pełna ludzi, zdjęcie z różowym dywanem i "łososiowymi' ścianami tam mieliśmy zajęcia z panią Maria Rosiak, pomieszczemnie dalej była "kanciapa' pani uczacej ekologii co tam były za skarby. Szkoda że to wszystko teraz tak wygląda. z tym budynkiem wiąrzą się naprawdę miłe wspomnienia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoda że nie mogą odnowić tej szkoły i zrobić tam na przykład szkołe podstawową : (

  OdpowiedzUsuń
 13. Byłem tam niedawno, jest jeszcze mniej niż na zdjęciach. Praktycznie gołe ściany nawet w piwnicy.

  OdpowiedzUsuń
 14. A widzieliście jakie tam mieli amerykańskie ławki? Takie krzesełka z podłączonym stoliczkiem? Fajnie, że robisz te zdjęcia bo sama chyba nigdy bym tam nie weszła.

  OdpowiedzUsuń
 15. najlepsza szkoła... miała swój klimat....przepustki aby wejść do szkoły...następnie ścieżka prowadząca do budynku....tętniała życiem .... pełno ludzi na przerwie...wszyscy się znali gdyż nie była przeludniona... sami nauczyciele lubili przychodzić do budynku B gdyż tak go nazywali... budynek A mieścił i mieści się na Łukasiewicza ...eh... piękne wspomnienia... żal patrzeć co się stało przez te parę lat...już lepiej by było gdyby go zburzyli .... przynajmniej byśmy nie patrzyli jak niszczeje i jest rozkradany... nie tak powinno być

  OdpowiedzUsuń
 16. Moja szkoła, aż płakać się chce, piękny okres życia tam spędziłam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Z tego co wiem to kiedyś zajęcia mieli tam uczniowie Zespołu Szkół dla Dorosłych z ul.Wiślanej i uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych przy ul.Łukasiewicza.Z opowieści nauczycieli z ZSCh dowiedziałam się,że budynek ten należał do ZSCh, ale został im odebrany przez miasto, bo "niby" nie było na to pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 18. Siemka uczęszczałem do tej szkoły w latach 2000-2006
  Połączyłem materiał posiadany z tamtych czasów ze zdjęciami aktualnych ruin i niedługo opublikuje filmik "ZSCH memories"
  Zapraszam do obejrzenia jak to wyglądało kiedyś https://www.youtube.com/watch?v=2IWSTrBz1k4

  OdpowiedzUsuń