poniedziałek, 23 września 2013

Bydgoska 1, 2013

Opuszczony budynek w Starym Fordonie. Stoi z zabitymi oknami co najmniej od maja 2012r. Jeszcze nikt się do niego nie dobrał, więc może nadal jest szansa na jego ponowne zasiedlenie.

Aktualizacja:

Dzięki zamieszczonemu komentarzowi pod zdjęciami udało mi się ustalić fragment historii budynku. Jak się okazuje, budynek należał dawniej do Żyda o nazwisku Dattel. Później niszczał, aż kupił go polski kupiec. Po remoncie nikt nie zamieszkał, a po tym jak zbito okno reszta została zasłonięta. W dalszej części postu stare zdjęcia.
Aktualizacja:

Zdjęcie pochodzi z blogu Historyczna Kopalnia - Fordon.

Ten sam budynek przed remontem.

4 komentarze:

 1. Kiedyś to była rudera. Sądziłem że zostanie rozebrana, albo sama się zawali, tak jak masa starofordońskich kamienic. Na blogu HKF można zobaczyć stan tej kamienicy sprzed kilkunastu lat:
  http://4.bp.blogspot.com/-bybckCMGwYI/URAdKSceb0I/AAAAAAAAN3o/ph6ZUHWOYic/s1600/zwwew-001.jpg
  Potem nagle zaczął się remont. Wymieniono drzwi, okna, budynek otynkowano i dodano te nowe deski u góry. Z początku na dole były też okna. Takie same jak na piętrze. Ale po remoncie w budynku nikt nie zamieszkał. Po jakimś czasie jedno z okien zostało wybite, więc (prawdopodobnie) właściciel zabezpieczył wszystkie tymi płytami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz, jak dostanę zgodę na wykorzystanie zdjęcia wkleję je w treść postu :)

   Usuń
 2. Jest to budynek pożydowski- uratowany i odrestaurowany przez polskiego kupca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mała poprawka budynek ten znajduje się przy ulicy Bydgoskiej z numerem 2

  OdpowiedzUsuń