niedziela, 30 marca 2014

Domy ul. Ułańska 10,12,14,22, 2010 - 2014

Część opuszczonych domów przy ul. Ułańskiej doczekały się rozbiórki. Inne na nią czekają. Zdjęcia z września 2010 zrobiłem jakiś czas po pożarze. Ogień najczęściej zaprószają bezdomni, gówniarze lub sami właściciele. Jak było w tym przypadku? Tego niestety nie wiem. Jest natomiast artykuł, opisujący rodzinę mieszkającą pod numerem 10.

Aktualizacja:

Nowe zdjęcia, zrobione w 2014r. Teren w zasadzie nie uległ zmianie.

Na początek zdjęcia użytkownika AERO z forum BSMZ.A teraz seria moich zdjęć budynku numer 10 z września 2010.


Dzisiaj teren ten wygląda nieco inaczej, aczkolwiek nadal straszy.Zaraz obok stoi kamienica pod numerem 14. Wygląda na dom do rozbiórki, ale różnie to bywa. W podwórzu tej i następnej kamienicy są rozpadające się budynki gospodarcze. Zdjęć teraźniejszych nie zamieszczam, bo stan budynki praktycznie nie uległ zmianie. Zdjęcia z września 2010:
Idąc dalej pod górkę dochodzimy do numeru 22. Kolejny opuszczony budynek. Zdjęcia z dnia dzisiejszego.
Na kamienicy z numerem 16 są stare napisy. Zdjęć tutaj wklejać nie będę, zainteresowanych odsyłam na forum bsmz.org

Jeżeli chodzi o numery 10-14 pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie się inwestor który teren kupi i postawi coś ciekawego.


 Aktualizacja:
6 komentarzy:

 1. Witam.
  Patrzę na te zdjęcia i aż płakać mi się chce ;(. Od 1994r. do 2002r. mieszkałem przy Ułańskiej 16 i wyglądało to zupełnie, inaczej zamiast tych cegieł stały szare domki, którym uroku dodawały kolorowe firanki. Każdy dbał o swój teren i o to co miał. Będąc, wtedy jeszcze małym chłopcem biegałem z kolegami po tych podwórkach kopiąc piłkę. Smuto mi jak na to patrzę. ;((((

  OdpowiedzUsuń
 2. w tym rejonie Różana 17, 19 wyglądają na opuszczone
  Pozdr.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam gdzieś fotki tych miejsc.

   Różana 19 - teren ADM, kiedyś był tam dom z ogrodem, w którym mieszkało starsze małżeństwo. Dom popadł w ruinę(wybrzuszenie na ścianie) i został zburzony.

   Różana 15 i 17 są w 'połowie' opuszczone.

   Usuń
 3. Różana 15 również ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ułańska 14, ostatnio zaobserwowano wstawione okna na piętrze i ludzi kręcących się na terenie. Kamienica chyba ma szansę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, często tamtędy przechodzę i wiem o remoncie. Z tego co pamiętam miasto sprzedało kamienicę za 160 tys. zł. Teraz jest w remoncie od długiego czasu.

   Usuń