poniedziałek, 10 marca 2014

ul. Ludwikowo, 2011 - 2013

Aktualizacja:

Dodałem zdjęcia z pomieszczeń dotychczas przeze mnie nie odwiedzonych. Jest to m.in. pomieszczenie z wieloma oknami z widokiem na torowisko. Pozostałe wejścia do budynku w międzyczasie zamurowano.

Dodałem zdjęcia z października 2013r. Do budynku można było wówczas wejść bez problemu. Wewnątrz są papiery firmy z adresem Rynkowska 2. Może to jest prawidłowy adres budynku? Pod tym adresem jest dzisiaj inna firma (kawałek dalej).

Budynek zlokalizowany przy ul. Ludwikowo wygląda na pozostałość kolei. W jednym z rogów widać okna które usytuowane są w taki sposób, aby mieć dobrą widoczność na torowisko. Niestety funkcji budynku nie znam, pozostają mi jedynie domysły. Aby dotrzeć do niego należy jechać ul. Rynkowską i za cmentarzem skręcić w prawo, następnie do końca prosto. Wówczas po skręceniu w lewo budynek będzie stał kilkadziesiąt metrów dalej po prawej stronie. Dodano: Z forum BSMZ uzyskałem informację, że w budynkach była nastawnia oraz warsztaty związane z utrzymaniem ruchu. Całość należała do PKP.Aktualizacja(zdjęcia z października 2013r.):
Aktualizacja:9 komentarzy:

 1. Był to budynek nastawni PKP,został zbudowany w połowie lat 70tych XX wieku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za informację. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Często przechodzę tamtędy podczas spacerów z psem i zawsze mnie zastanawiało co tam było :) Bardzo dziękuję za informację :) Bardzo podoba mi się ten blog :) Fascynujące zdjęcia i historie budynków :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zaczarowana choinka" jest najlepsza? Może ktoś dziecko do pracy przyprowadzał. Ciekawe jaką ma historie ten przedmiot.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. po budynku walają się dokumenty Dziwne, wynieśli się z budynku zostawiając wszystkie papiery prawda? ciekawe czego dotyczyły te dokumenty.

   Usuń
 6. Czy te wszystkie dokumenty nadal tam leżą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Któż to wie :) Ja ich nie brałem.

   Usuń
 7. Mój dziadek opracował w tym budynku jako palacz na przełomie lat 80/90. Na dole ( od strony torów było wejście do palarni/ kotłowni. Po prawej stronie stały piece które ogrzewały cały budynek. U góry w głównym, największym pomieszczeniu ( przy oknie wychodzącym w stronę dworca głównego) stało duże akwarium które umilało czas dzielny kolejarzom.

  OdpowiedzUsuń