środa, 2 stycznia 2013

Piękna 15, wnętrze wieżowca Fotonu

Postanowiłem rozpocząć nowy rok od (mam nadzieję) zdjęć ciekawego miejsca. Pod koniec zeszłego roku odwiedziłem wieżowiec byłego Fotonu przy ulicy Pięknej. Wewnątrz spodziewałem się jakiś pozostałości po zakładzie. Niestety pomieszczenia zostały opróżnione, w paru miejscach można znaleźć instrukcje, beczki, sypki proszek o złotym kolorze. Budynek posiadał dwie windy, jedna była typowo zaopatrzeniowa. Zachęcam do zadawania pytań w komentarzach.


Pomieszczenie nad główną windą, pod stropem znajduje się szyb o wysokości dziewięciu pięter:Wyjście na dach:


Stare i nowe oznaczenie piętra (różne warstwy farby):
Zdjęcia z drugiego aparatu:


Winda techniczna:

23 komentarze:

 1. Sam tam byłeś ? Strasznie było? Napotkałeś się tam na kogoś? Ile Tam Byłeś? Bezpiecznie? Poszedł byś jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
 2. W jakiej porze/godzinie najlepiej tam iść?

  OdpowiedzUsuń
 3. Samemu lepiej nie chodzić po opuszczonych budynkach, a przynajmniej nie ze sprzętem wartym parę tysięcy ;) Podczas dwóch wizyt nikogo nie spotkaliśmy, choć ktoś tam zaglądał przed nami (puste butelki, napisy na ścianach). Wewnątrz większości budynku jest ciemno, miejscami są dziury w podłodze, lecz powstały one w wyniku wymontowywania maszyn, a nie 'ze starości'. Bez latarki ani rusz. A co do godziny zwiedzania to byliśmy tam chyba koło 9 rano oraz chyba 15.

  Póki co nie wybieram się ponownie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aa Dzięki :) w ilu byliście? :D

   Usuń
 4. Krajan pisał iż, lepiej nie chodzić samemu ;) więc w minimum dwie, trzy osoby lecz nie polecam chodzenia po takich budynkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja jak chodzę to w 2 osoby, na takie miejsca przydał by się pies np. Owczarek niemiecki tak dla obrony :D

   Usuń
 5. Czy wejście tam wiąże się z jakimiś konsekwencjami prawnymi ??
  Jest inna możliwość wejścia niż przez balkon ewakuacyjny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem co grozi za wejście do niezabezpieczonego budynku. A wejść można oczywiście klatką schodową, oczywiście jak się ma klucz.

   Usuń
 6. Powiem tak dziś byłem i tam jest 0 ochrony a nawet jeśli jest to mają ten budynek w D.... . Budynek z zewnątrz wydaje się bardzo duży , ale wewnątrz jest mały . Na dach nie wychodziliśmy . Na 8 piętrze 2 pary drzwi były pozamykane :D , a na ścianie wisiał szafka metalowa ochraniana przez Solid . Ogólnie bardzo ciekawie tam , ale na piętrach bez okien strasznie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z kolegą powyżej, byłem z nim zresztą, bo to mój znajomy. Warto dopisać dla zwiedzających, często słychać różne trzaski i trzeszczenia. W pierwszej chwili myśleliśmy, że ktoś wchodzi do środka, ale to tylko stare już elementy wieżowca jęczą ze starości i zaniedbania. Wg mnie pozycja obowiązkowa dla fanów historii.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na dach weszliście bez problemu, czy mieliście klucz? A może jest inne "tajemne" wejście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, da się wejść bez problemu. Wystarczy być sprawnym fizycznie.

   A przynajmniej tak było, nie wiem jak sytuacja wygląda teraz.

   Usuń
 9. Ostatnio chcieliśmy tam wejść ze znajomymi ale wszystko jest ogrodzone. Jak wy tam weszliście ? Przez płot ? Czy może bramą od strony ul. Pieknnej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Weszliśmy bramą od strony Pięknej.

   Usuń
 10. Mówisz,że weszliście od strony Pięknej przez bramę, musieliście się dogadać jakoś z ochroną, czy da się to zrobić w inny sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwyczajnie weszliśmy. Bez dogadywania się.

   Usuń
 11. W budynku jest alarm na parterze, jeżeli po wejściu pójdziesz prosto( po prawej są drzwi od klatki schodowej do których potrzebny jest klucz). Na zdjęciach 92 i 95 znajdują się siłownie telekomunikacyjne (w jednej z nich byłem służbowo)

  OdpowiedzUsuń
 12. a jak tam teraz można wejsc?dzrzwi od balkonu zamkniete na amen.bez klucza do klatki schodowej chyba sie nie da wejsc

  OdpowiedzUsuń
 13. a jak tam teraz można wejsc?dzrzwi od balkonu zamkniete na amen.bez klucza do klatki schodowej chyba sie nie da wejsc

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy ktoś był ostatnio w Fotonie? Byłem pod koniec października bieżącego roku pod wieżowcem i nie wiedziałem jak wejść. Da się tam jeszcze wejść?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy da sie tam wejść teraz? ?

  OdpowiedzUsuń
 16. da sie a przynajmniej sie dało łącznikiem takim trzerba było wejść na budynek obok po drobinie potem łącznikiem i przez okno ale podobno teraz to okno zabili deską z gwoździami i teraz sie nieda ale jak coś wykąbinuje to napisze pozdro

  OdpowiedzUsuń