piątek, 19 lipca 2013

Chemiczna 7, 2013

Przed budynkiem jest parking, ale kierowcy zdaje się że chodzą w inne miejsce pracować. Co tutaj było? Niestety jeszcze nie ustaliłem.
9 komentarzy:

 1. Mechanik http://www.biznesfinder.pl/Bydgoszcz_Jaroni.+Wolynska+J.E._1895550.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w sumie jest więcej tego, jest napisane ze to też Gospodarstwo Ogrodnicze (http://www.erolnictwo.net/gospodarstwo_ogrodnicze_sp_z_o_o_15335.html) albo Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Sped-Gaz (http://ksiazka-firm.pl/sped-gaz-s-c-zofia-i-zdzis%C5%82aw-kuich-bydgoszcz-523611841). Wiele razy obok tego przechodziłem raz widziałem ze można było wejść tam przez okno ale nie wchodziłem jakieś dzieci wchodziły, Mi to wygląda na jakiś komisariat czy coś ;)

   Usuń
 2. dokladnie kiedys tam byl komisariat:) historii nie znam ale tylko tyle pamietamz opowiadan

  OdpowiedzUsuń
 3. Często obok przechodziłem. Ok.3 lata temu przez długi okres czasu w tym budynku siedzibę miała jakaś firma.Parking był zapełniony (samochody osobowe jak i firmowe-dostawcze) w budynku panował ruch. Pamiętam, że na schodach stała stara lodówka, którą to prawdopodobnie wyniesiono z budynku - służyła jako barek do trunków pijącej na schodach młodzieży.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podlegalo to pod PGO szklarnie znajdujace sie obok ale Wladek chyba to juz sprzedal , zamknal, bo raczej nie zbankrutowal.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki komisariat? Oczywiście w latach 80-tych mieścił się w tym budynku zarząd i administracja Państwowego Gospodarstwa Ogrodniczego. Szklarnie stojące w głębi miały ponad 2 ha powierzchni. Chodowano tam dla całej Bydgoszczy warzywa, ogórki, pomidory, sałatę - przez cały rok. Jeszcze na początku lat 90 moja mama sprzedawała je w "zielonej budce" na rynku na Błoniu. PGO miało w całym mieście ajentów, sprzedających warzywa. A w tym budynku mieściła się oprócz siedziby prezesa - księgowość i administracja. Komu to przeszkadzało :-)
  Podziwiam autora blogu, pozdrawiam SW

  OdpowiedzUsuń
 6. Nadal coś tam musi być, bo wiele razy jak ostatnio wieczorem przejeżdżałam parking był zapełniony i na piętrze paliły się światła i było widać ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. napewno było tam ogrodnictwo. Ale w budynku były też inne firmy np. transportowa. Z tego co wiem przeniosła się poza Bydgoszcz.

  OdpowiedzUsuń