wtorek, 9 lipca 2013

Gimnazjalna 2, 2013

Duży, upuszczony budynek bardzo blisko I LO. Na budynku jest tabliczka informująca o przeniesieniu stąd laboratorium Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Jest także szyld szkoły języków obcych.

Podziękowania dla Oliko za podesłanie adresu.

15 komentarzy:

 1. Ilekroć tamtędy przechodzę, to zawsze zastanawiam się, dlaczego ten budynek wygląda właśnie tak, jak wygląda, choć potencjał ma przeogromny?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten budynek zawsze mi się podobał i zastanawia mnie dlaczego jest taki zaniedbany. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tam ktoś mieszka na rogu parter wieczorami świeci się światło . A po za tym śmietnik stoi nie wiem czy to ochrona czy jakiś lokator !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za informację. Może uda się porozmawiać z 'lokatorem' :)

   Usuń
  2. to jest ochrona znajdująca się na terenie budynku

   Usuń
 4. Nad drzwiami jest wyrzeźbiony wąż owinięty w koło laski to symbol medycyny, może pierwotnie ten budynek miał takie przeznaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. tam ochroniarz urzeduje:)

  OdpowiedzUsuń
 6. to majątek naszego szacownego marszałka toruńskiego .. kiedyś była tam przychodnia RTG płuc robili .... ciekawe czy marszałkunio w swoim Toruniu też tak dba o majątek samorządowy ... proponował nawet Bydgoszczy zamianę w ramach kompensaty za coś tam, ale UM uznał, że jego stan jest juz tak fatalny ze byłby to kiepski interes..... znając podejście UM do Bydgoszczy los tego okazałego budynku będzie przesądzony ,.....

  OdpowiedzUsuń
 7. miałem tam kiedyś robione prześwietlenie płuc, a budynek faktycznie ładny i w samym centrum...szkoda

  OdpowiedzUsuń
 8. moja ulica-wychowalam sie tam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten budynek jest przepiękny i ten ogród...*_* Gdybym miała kasę od razu bym kupiła! Czy wiadomo coś o jego przyszłości? Chyba się załamię jak się zupełni zniszczy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że nie ma fotek "od drugiej strony"... tj. od strony ogrodu. Musiałam tam być jako małe dziecko, bo jak przez mgłę pamiętam "drugie wejście" ze schodami i przede wszystkim: taką jakby małą fontannę (?) z bodajże głową lwa. Próbowałam kiedyś dojrzeć, czy aby na pewno coś takiego tam było/jest czy tylko mi się śniło :) ale niestety... wszędzie płot + ochrona. :) ik.

  OdpowiedzUsuń
 11. http://express.bydgoski.pl/blog/exshu/22/Tajemnica-ogrodu

  OdpowiedzUsuń
 12. Teraz remontują ten budynek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To były szpital, potem przychodnie, a teraz ruina :p I nic tam nie remontują, prócz lewego skrzydła i przylegający do niego ogródek; a mieści się tam regionalny inkubator przedsiębiorczości (w tej wyremontowanej części) reszta się sypie :p żal, wielki zal, że taki potencjał niszczeje

   Usuń