środa, 17 lipca 2013

Wojska Polskiego 48, 2013

Na zdjęciach widać tylko część budynku, jednak z uwagi na to że jest osobne wejście traktuję go jako opuszczony. Budynek został zaprojektowany w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego, a został zbudowany przez Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego w 1975r. Cały kompleks składał się z hotelu oraz stołówki. Główna sala samoobsługowa posiadała 400 miejsc, hotel miał 40 miejsc. Był to największy kombinat gastronomiczny w Polsce pozwalający przygotować 6 tys. posiłków dziennie dla pracowników Zachemu i innych podległych stołówek.

9 komentarzy:

 1. Pamiętam jak w tym miejscu był sklep z różnymi detergentami, ten bar również pamiętam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W latach 90-tych mieściło się tam tzw "cargo", w którym to można było kupić różnego typu towary (proszki, mydło, chemie itp.) za kartki pracownicze. Wewnątrz znajdował się również sklep mięsny. Bar był czynny jak mnie pamięć nie myli do 2006 roku. Pamiętam jak część pracowników Zachemu w dniu wypłaty szła prosto z pracy do baru np. na piwo bądź coś mocniejszego :). Następnie budynek ktoś przejął i od tego momentu stoi pusty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś bywałam kilka razy z ojcem w tym budynku, to niesamowite, że to kiedyś 'żyło' a teraz jak się na to patrzy to trochę żal...

  OdpowiedzUsuń